Bieg Ulicą Piotrkowską z drogeriami Rossmann przez kolejne 3 lata

15 stycznia ruszają zapisy do 18. edycji Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run. Tytularny sponsor imprezy – drogerie Rossmann przedłużają umowę z organizatorami o kolejne trzy lata.

Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run, to jedna z najbardziej popularnych imprez biegowych w Polsce. Pod względem frekwencji w klasyfikacji biegów ulicznych na dystansie 10 km. jest już na szóstym miejscu w kraju.

W przyszłorocznej edycji ma wystartować co najmniej 6000 osób dorosłych i ok. dwa tysiące najmłodszych amatorów biegania. - Konkurencja na rynku biegowym jest ogromna, a nam co roku udaje się zwiększać frekwencję. Łódź bardzo się zmieniła, może pochwalić się naprawdę ciekawymi miejscami. Ale magnesem dla uczestników jest przede wszystkim sama ulica Piotrkowska – uważa Robert Blesiński z Akademii Sport i Zdrowie, stowarzyszenia organizującego zawody.

Na pewno nie zmieni się trasa oraz miejsce startu i mety. Biuro zawodów będzie mieściło się w Sukcesji, a finisz przewidziany jest w al. Politechniki naprzeciwko Zatoki Sportu.

Zawodnicy pobiegną al. Politechniki do al. Mickiewicza, następnie al. Kościuszki, ul. Zachodnią, Legionów do pl. Wolności, Piotrkowską na południe. Uczestnicy pojawią się przy Białej Fabryce i wrócą ulicą Radwańską do al. Politechniki.

Przyszłoroczna edycja odbędzie się w sobotę, 16 maja. Mini Bieg natomiast zaplanowany jest na 24 maja. W zawodach dla najmłodszych mogą wziąć udział nawet trzylatki. Zapisy na Mini Bieg ruszą na początku marca. Cały dochód z wpisowego zostanie przekazany jednej z łódzkich fundacji. W ubiegłym roku organizatorzy przelali na konto Fundacji DOM w Łodzi blisko 15 tys. zł.

- Nagradzamy ok. 150 osób. Oprócz kategorii wiekowych, zapraszamy na scenę biegaczy z ponad 20 kategoriach branżowych, np. wyłaniamy najlepszych lekarzy, nauczycieli czy studentów – informuje dyrektor imprezy Jacek Chmiel, który dodaje, że wiele osób z tego powodu wybiera właśnie Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run.

Przypominamy, że bieg główny od wielu lat odbywa się wczesnym wieczorem. Zawodnicy wyruszają na 10-kilometrową trasę o godz. 19:00. Uczestnicy mogą liczyć na żywiołowy doping kibiców, zwłaszcza przy ulicy Piotrkowskiej, co także wyróżnia łódzki bieg na tle innych tego typu imprez.

Bieg nadal z Rossmannem

Organizatorzy biegu przedłużyli umowę dotyczącą współpracy przy tej imprezie z drogeriami Rossmann o kolejne trzy lata. Obie strony współpracują ze sobą już siedem lat.

Wspólna budowa marki imprezy sprawiła, że dziś Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run jest jednym z najlepiej zorganizowanych i rozpoznawalnych tego typu eventów w Polsce.

Przypomnijmy, że drogerie Rossmann są sponsorem tytularnym imprezy. Nazwa firmy znajduje się w nazwie biegu, a logo pojawia się m.in. na koszulkach uczestników oraz na medalach, które otrzymują wszyscy zawodnicy po ukończeniu zawodów.

Osoby zainteresowane udziałem w imprezie, będą mogli zapisywać się już od najbliższej środy. Wpisowe przez pierwsze dwa dni zapisów wynosić będzie zaledwie 40 zł. W zamian uczestnicy otrzymują m.in. pamiątkową koszulkę startową, medal na mecie, posiłek, napoje oraz bogaty pakiet startowy o który zadbają liczni partnerzy i sponsorzy w tym m.in. Miasto Łódź, województwo łódzkie i Politechnika Łódzka.

Zapisy do Mini Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run ruszą na początku marca. Organizatorzy spodziewają się udziału ok. 2 tys. najmłodszych amatorów biegania.